Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


jak_spustit_v_linuxu_aplikace_na_android

Jak spustit v linuxu aplikace pro Android?

Na Fedoře můžete aplikace pro Android (.apk) spouštět pomocí internetového prohlížeče Chromium a zásuvného modulu ARC Welder. Níže najdete návod, jak celou záležitost zprovoznit v linuxové distribuci Fedora:

 1. Nainstalujte Chromium:
 2. Nainstalujte rozšíření ARC Welder:
 3. Stáhněte soubor .apk požadované aplikace:
  • Vyberte si v Google Play aplikaci, kterou budete chtít spustit a zkopírujte si její internetovou adresu v Google Play.
  • Adresu vložte do formuláře na této stránce: http://apps.evozi.com/apk-downloader/
  • Stiskněte modré a pak zelené tlačítko - stáhněte si soubor .apk vybrané aplikace.
 4. Spusťte aplikaci:
  • Ve spouštěči aplikací Chromia spusťte ARC Welder.
  • Zobrazí se vám menší okno s výběrem pracovního adresáře - stiskněte Choose a vyberte adresář, do kterého se budou ukládat pracovní data programu (viz níže).
  • Stiskněte + Add your APK a vyberte stažený .apk soubor aplikace.
  • Vyberte jak chcete, aby se vám aplikace zobrazovala (na šířku / na výšku; velikost na telefon / na tablet) a stiskněte vpravo dole spustit.
  • Pokud vše proběhlo v pořádku, ta se vám aplikace spustí v samostatném okně a v nabídce spuštění programů se vám vytvoří nový odkaz na přímé spuštění aplikace.

Nevýhodou tohoto způsobu je, že lze mít přímo ke spuštění připravenou pouze jednu Androidí aplikaci. Při spuštění nějaké jiné, musíte opět ručně vybrat .apk soubor. U některých aplikací jsem se také setkal s problémy vykreslování grafiky.

Tímto způsobem lze ale například spustit aplikaci Duolingo (play), což se hodí především proto, že v linuxu nefunguje u webové verze Duoliga zvuk. Pokud si podle výše popsaného návodu spustíte aplikaci Duolingo určenou pro Android, tak vám bude vše, v četně zvuku, fungovat dobře (viz obrázek níže).

Adroidí aplikace Duolingo spuštěná pomocí ARC welderu

jak_spustit_v_linuxu_aplikace_na_android.txt · Poslední úprava: 25. 08. 2015 autor: honya

Nástroje pro stránku